Ekologiškas dovanų pakavimas

December 20, 2018 viktorija@madingasvente.lt No comments exist

Mažiau nei savaitei likus iki didžiųjų metų švenčių tyliai pasislėpę nuo smalsių namiškių akių pakuojame dovanas į gražiausias dėžutes, įvelkame į spalvingą popierių ir papuošiam blizgučiais.

Visas tas blizgesys, neabejotinai, sukuria šventinę nuotaiką, tačiau raginu 2 kartus pagalvoti prieš perkant! Noras įteikti gražiai supakuotą dovaną visuomet laimi, bet juk dovanos esmė slypi turinyje! Tik paskaičiuok, kiek dovanų kasmet padovanoji.. Pamastyk, kiek popieriaus ir plastikinių dekoracijų sunaudoji.. Prabangi pakuotė labai greit suplėšoma, o dekoracijos keliauja į šiukšlių dėžę. 

Pelno nesiekianti organizacija ‘Lietuvos gamtos fondas’ šiemet skelbia gražią iniciatyvą ir ragina dovanas pakuoti pasitelkiant ekologišką tvarumo idėją. Šiai idėjai pritariu visu 100% ir noriu paneigti mitą, kad ekologiškai supakuotos dovanos neatrodo gražiai.

Akį parduotuvės lentynose traukiančius ryškius dovanų popierius ir maišelius keisk perdirbtu, kraftiniu, laikraštiniu popieriumi. Blogiausiu atveju rinkis natūralesnį dovanų popierių.

Jeigu dovanoji daiktą, kuris neturi kvadratiškos dovanai būdingos formos arba tavo dovana susideda iš daugiau smulkių elementų, pakavimui pasirink panaudotą dėžę: batų, siuntinio ar neseniai įsigytos prekės nebereikalingą dėžutę. Apsidairei aplinkui, o namuose nei vienos tuščios dėžės? Prekybos centre pamatęs į lentynas kraunamas prekes nebijok prieiti prie darbuotojų ir paprašyti tuščių dėžučių. Jos visos keliauja į konteinerius, taigi išlošia abu: tau nemokama dėžutė, jiems mažiau darbo ardant pakuotes.

Itin mažoms arba prabangesnėms dovanoms pakuoti gali įsigyti minimalistinę norimo dydžio kartoninę ar netgi medinę dėžutę. Tokiai dėžutei šventiškumo suteikti gali vien tik gražus kaspinas.

Kai norisi, kad dovana rėktų: ‘greičiau mane atidaryk, viduje slypi kažkas gražaus!’, – perrišk dėžutę ryškiu medžiaginiu kaspinu. Toks kaspinėlis gali būti naudojamas dar ne vieną kartą. Arba naudok natūralios ar baltos spalvos džiuto virvę. Apsukta keletą kartų aplink dovaną ir šiek tiek papuošta atrodys labai dailiai!

Suteik dovanai kvapo. Cinamono lazdelės, anyžius, džiovintas apelsinas ir kiti panašūs prieskoniai arba imbieriniai sausainiai ne tik gražiai atrodys, bet ir skleis gardų aromatą.

Dekoracijas rink gamtoje. Tik viena jauki popietė miške ir prisirinksi daugybę gėrybių dovanoms pakuoti, o gal net namams papuošti! Kankorėžiai, kaštonai, gilės, aguonos, eglės ar pušies šakelės, dumplainiai, putino ar šaltalankių uogos.. Galėčiau vardinti ir vardinti! Visi šie ‘gamtos turtai’ tiek po vieną, tiek puokštėje papuoš bet kurią dovaną.

Dekoracijas gamink pats. Kepk imbierinius sausainius, siūk maišelius ar kojines arba lipdyk mielas dekoracijas – žaisliukus iš bičių vaško, molio ar popieriaus. Gamink spalvotas arba vienspalves korteles sveikinimams ar vardams užrašyti. Nupirkti gali kiekvienas, o štai darbuose paskendusiame pasaulyje pagaminti kažką savo rankomis – tikrai ne visi! Parodykite draugams, kokie jie ypatingi ir kartu tausokite gamtą. Neterškime jos bereikalingais blizgučiais ir įvairių rūšiu plastiku.

Mano dirbtuvėlėse svečiuojasi LABAS RYTAS, LIETUVA , kuriai kartu su ‘Lietuvos gamtos fondo’ komandos nare Simona pasakojame, kuo pakeisti iš plastiko pagamintas dekoracijas ir kaip ekologiškai bei gražiai supakuoti dovanas. Visą reportažą galite pasižiūrėti čia.

Na, o grįštant prie ekologijos.. Raginu ne tik dovanas pakuoti pasitelkus tvarumo idėją. Štai mano namuose šiemet netgi eglutė pasipuošė ekologiškai! Labai norėjau baltų Kalėdų! Įsigijau šiek tiek baltų žaisliukų ir snaigučių, o jiems į kompaniją gardų aromatą skleidžiantys imbieriniai sausainiai bei natūralumo ir spalvų suteikiantys baltai padažyti kankorėžiai. Na, o po eglute vientisa linija papuoštos dovanos namiškiams. Viskas taip tolygiai sugulė į vientisą dekoraciją, kad net gaila bus tas dovanėles išdalinti!

 

Smagaus stebuklingųjų elfų vakaro pakuojant dovanas!

Viktorija

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.